Na czas epidemii Kulturalne Piekary

Student. Woman at home with laptop

Trwająca w kraju epidemia koronawirusa uniemożliwiła dostęp do instytucji kulturalnych. Na ten czas powstał projekt Kulturalne Piekary.

Piekarskie instytucje kulturalne, które w czasie epidemii koronawirusa nie prowadzą zajęć, przystąpiły do akcji #KulturalnePiekary. Zainicjowana przez radnych Łukasza Ściebiorowskiego i Helenę Warczok daje możliwość obcowania z kulturą bez konieczności wychodzenia z domu. -Na marzec i kwiecień instytucje kultury zaplanowały już wiele interesujących wydarzeń i bieżących zajęć, które musiały zostać odwołane. Aby dać mimo to mieszkańcom, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, możliwość zagospodarowania wolnego czasu i kontaktu z różnymi formami kultury i edukacji poprzez internet, zachęciliśmy piekarskie placówki do przystąpienia do akcji. Polecam śledzenie udostępnianych materiałów, zwłaszcza w mediach społecznościowych, wyszukując je poprzez hasztag #KulturalnePiekary. Pomysłów i kreatywności domom kultury, czy bibliotece na pewno nie zabraknie. Oczywiście uczniów proszę także o systematyczność, jeśli chodzi o realizację szkolnych zadań – mówi inicjator akcji Łukasz Ściebiorowski.
Odwiedzając profile poszczególnych instytucji w mediach społecznościowych, można wziąć udział choćby w czytaniu książek dla dzieci i przedstawieniach przygotowanych z myślą o najmłodszych. Bibliotekarze, w działaniach podejmowanych od poniedziałku do piątku o godzinie 11:00, czytali dotąd między innymi „Lokomotywę” Juliana Tuwima czy „Katar” Jana Brzechwy. Nie brakowało także przedstawień teatralnych. Ponadto, o czym mówiła dyrektor MBP Joanna Naczyńska, bibliotekarze przygotowują placówki na nowe otwarcie – czyszczą księgozbiór, kupują nowe książki i przygotowują ciekawe zajęcia. Przedstawiciele DDK prowadzą z kolei akcję „Zdalnie ale razem z DDK” – Będziemy w tym czasie proponować dla Was zajęcia zdalne, tak aby nie dopadła Was nuda – zapewniają. O swoich podopiecznych i wszystkich zainteresowanych nie zapomnieli także m.in. nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej. Proponują udział w zajęciach plastycznych, muzycznych i zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dzięki zaangażowaniu animatorów kulturalnych działających w mieście ten, kto poszukuje sposobu na ciekawe spędzenie czasu, ma w czym wybierać.

Może zainteresują Cię też inne artykuły:

Inwestor nie zwalnia tempa

Trwają prace nad największą inwestycją w mieście. Teren za kwotę 10 milionów złotych kupiła firma Kome sp. z o.o.
CZYTAJ DALEJ

Tarcza Antykryzysowa w czasach koronawirusa

Koronawirus zmienił nasze życie i wpłynął na różne jego sfery. Działania mające na celu pomoc potrzebującym wdrożono zarówno na szczeblu krajowym, jak i samorządowym.
CZYTAJ DALEJ

Łatwiejsze segregowanie

Segregacja śmieci to obowiązek wszystkich mieszkańców. Pojemniki półpodziemne ją ułatwiają.
CZYTAJ DALEJ