Rowerem na Księżą Górę!

Prace związane z powiększaniem sieci ścieżek rowerowych odbywają się zgodnie z planem, choć wykonawca musi poprawić błędy.

Trwająca obecnie budowa ścieżki rowerowej na Księżą Górę stanowi przedłużenie odcinka trasy biegnącej przy Kopcu Wyzwolenia. Jest kolejnym etapem prac finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Na tę chwilę postęp robót bardziej widoczny jest od strony Radzionkowa, jednak niebawem ścieżka i chodnik powinny zostać doprowadzone do Drogi Wojewódzkiej 911. Potem połączone będą ze ścieżką przy ulicy Jana Pawła II. W tym rejonie prace przebiegły z pewnymi utrudnieniami i na asfalcie pojawiły się nierówności, które zostaną usunięte w ramach gwarancji. Piekarskie władze podkreślają, że na etapie projektowym jest fragment od sądu do istniejącej już ścieżki prowadzącej do dworca autobusowego. Przeprojektowana będzie też droga w stronę Kozłowej Góry – do ulicy Brynickiej i dalej – w stronę parku w Świerklańcu.

Może zainteresują Cię też inne artykuły:

Inwestor nie zwalnia tempa

Trwają prace nad największą inwestycją w mieście. Teren za kwotę 10 milionów złotych kupiła firma Kome sp. z o.o.
CZYTAJ DALEJ

Tarcza Antykryzysowa w czasach koronawirusa

Koronawirus zmienił nasze życie i wpłynął na różne jego sfery. Działania mające na celu pomoc potrzebującym wdrożono zarówno na szczeblu krajowym, jak i samorządowym.
CZYTAJ DALEJ

Łatwiejsze segregowanie

Segregacja śmieci to obowiązek wszystkich mieszkańców. Pojemniki półpodziemne ją ułatwiają.
CZYTAJ DALEJ