Wymiana źródeł ogrzewania. Ciepło i bezpiecznie

Termomodernizacja budynków i zmiana źródeł ogrzewania mają sens. To nie tylko działania na rzecz ekologii, ale również bezpieczeństwa.

Stare instalacje i nieszczelne układy kominowe często, jak się okazuje, prowadzą do groźnych sytuacji. Do jednej z nich doszło ostatnio na ulicy Trautmana 7, gdzie doszło do pożaru dachu. -To konsekwencje ogrzewania budynków wielorodzinnych piecami węglowymi i kilkudziesięcioletnich zaniedbań remontowych – twierdzi wiceprezydent Krzysztof Turzański. -Stąd nasza determinacja aby sukcesywnie likwidować piece i zmieniać ogrzewanie na bardziej ekologiczne i bezpieczne – dodaje. Okazuje się, że na skutek powstałego, groźnego zdarzenia z ogrzewania nie mogła korzystać przez pewien czas jedna z rodzin zamieszkujących przy Trautmana 7. Przedstawiciele magistratu nie mają wątpliwości, że prowadzone obecnie inwestycje (w pierwszej kolejności na Osiedlu Wieczorka) mają duże znaczenie. Prowadzone są na szeroką skalę i przyczyniają się do redukcji niskiej emisji, co z kolei sprawia, że powietrze nad miastem staje się czystsze. Prace modernizacyjne nie odbywają się przy tym jedynie na Osiedlu Wieczorka. Likwidacji ulegają także piece węglowe w Brzezinach Śląskich, a do takiej samej inwestycji przygotowane zostaną zasoby mieszkaniowe dawnej Arrady, którymi zarządza obecnie spółka Nieruchomości-Brzeziny.

Może zainteresują Cię też inne artykuły:

Inwestor nie zwalnia tempa

Trwają prace nad największą inwestycją w mieście. Teren za kwotę 10 milionów złotych kupiła firma Kome sp. z o.o.
CZYTAJ DALEJ

Tarcza Antykryzysowa w czasach koronawirusa

Koronawirus zmienił nasze życie i wpłynął na różne jego sfery. Działania mające na celu pomoc potrzebującym wdrożono zarówno na szczeblu krajowym, jak i samorządowym.
CZYTAJ DALEJ

Łatwiejsze segregowanie

Segregacja śmieci to obowiązek wszystkich mieszkańców. Pojemniki półpodziemne ją ułatwiają.
CZYTAJ DALEJ